ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Azurové pobřeží na kole

Francouzská riviéra
dovolená na kole1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
26. 8. – 4. 9. 202210 dní15 990 Kč14 990 Kč11013202

POSLEDNÍ 2 MÍSTA

Základní cena 15 990 Kč
Dětská cena do 15 let14 990 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný3 850 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)500 Kč

        Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Připojištění karantény Covid-19260 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře, (cyklo)výlety do hor s podporou autobusu
  • Ubytování v mobilhomech, polopenze
  • Ideální pro cyklisty pohodáře
  • Písečné i oblázkové pláže, odpočinek a koupání
  • Festivalové Cannes, Knížecí palác v Monaku
  • Cyklovýlety do hor a horských vesnic

Popis

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk a pestrost trhů ostře kontrastuje s divokostí a klidem horské přírody. To vše pod oblohou, kde slunce svítí 3000 hodin ročně. Díky příjemnému klimatu objevil tento kraj Stephen Liegard, dal mu jméno a přitáhl sem život. Jasné světlo sem přilákalo mnoho malířů, např. Picassa, Matisse a Chagalla, světoznámé hotely hostily řadu významných osobností. A o turisty tu není nouze ani dnes. Na našich výletech navštívíme města zvučných jmen, vydáme se do hor, objevíme tichou krásu vesnic vklíněných ve skalách a projedeme se panenskou přírodou přímořských Alp. Náš kemp se nachází v Anthéor (Saint-Raphaël) - na pobřeží masivu Esterel mezi Fréjus a Cannes, 50 m od písečné pláže. Odsud budeme vyrážet na naše (cyklo)výlety za podpory autobusu, blízkost moře využijeme k rannímu a večernímu koupání či k celodennímu lenošení na pláži. Budeme střídat cyklistické dny s dny poznávacími. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Program

1.–2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie; příjezd do městečka Anthéor, ubytování, odpočinek a koupání.

3. den

Na kole do nádherného masivu Esterel - pohoří červených skal, borovic a eukalyptů, koupání (25–50 km).

4. den

Autobusem do středověkého Antibes - město, jemuž dominuje pevnost Fort Carré a město, jenž se může pochlubit největším jachetním přístavem v Evropě. Návštěva festivalového Cannes – středověká čtvrť Le Suquet; fakultativní výlet lodí na Lérinské ostrovy – Ste. Marguerite (ukrývající tajemství muže se železnou maskou) nebo St. Honorat (patřící jednomu z nejslavnějších klášterů v Evropě).

5. den

Autobusem do Grasse - prohlídka parfumérie; na kole přes horské vesničky a soutěskou říčky Siagnole k jezeru St. Cassien (30–50 km).

6. den

Monako - druhá nejmenší země na světě - Knížecí palác, kasino Monte Carlo, fakultativně návštěva Oceánografického muzea a Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l´Observatoire.

7. den

Autobusem k orlímu hnízdu Gourdon, soutěskou Gorges du Loup, květinové bonbóny v Pont-du-Loup, horská vesnička proslavená fialkami Tourrettes-sur-Loup; středověké město Vence a Matissova kaple; malebné St. Paul de Vence (30–40 km).

8. den

Nice - promenáda Angličanů a staré město s květinovým trhem, Andělský útes a vodopád, muzeum Matisse a Chagalla.

9.–10. den

Volný den, odpočinek a koupání; pro zájemce individuální cyklistika do antického a středověkého města Fréjus s typickým trhem nebo v okolí kempu; odpoledne/podvečer odjezd z kempu návrat následující den odpoledne.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY