ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toskánsko na kole v pohodě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 6. – 30. 6. 202410 dní11148401

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

28. 6. – 7. 7. 202410 dní11148402
12. 7. – 21. 7. 202410 dní11148404

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

30. 8. – 8. 9. 202410 dní11148405
6. 9. – 15. 9. 202410 dní11148406

AKTUÁLNĚ PLNO

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře s podporou autobusu
  • Ubytování u moře, v mobilhomech s polopenzí
  • Vhodné pro rodiny s dětmi
  • Architektonické perly Toskánska

Popis

Toskánsko – kraj, v němž se zrodila italská renesance a velké množství památek světového významu. Toskánsko – místo, kde působily takové osobnosti jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Tizian, Giotto, Pisano a mnoho dalších. Toskánsko – kraj se spoustou přírodních parků, s pozůstatky etruské kultury, krásným pobřežím a množstvím písečných pláží. Toskánsko – kraj vína, oliv a jedlých kaštanů.

Z přímořského letoviska Marina di Bibbona budeme vyrážet na převážně cyklistické výlety (s podporou autobusu), které budou směřovat do mnoha překrásných koutů a míst jednoho z nejkrásnějších italských regionů. Po návratu z výletu (nebo ještě před ním) nás bude blízké moře lákat ke koupání či krátkému osvěžení, někteří možná využijí možnost vynechat některý z programových dnů a zůstat na pláži celý den. Všechny termíny jsou s ubytováním v mobilhomech s polopenzí v naší italské základně na pobřeží Tyrhénského moře. Zájezd je vhodný pro širokou škálu cyklistů včetně rodin, ale program každého dne lze absolvovat i bez kola (naším autobusem) a navštívit téměř všechny zajímavosti. Navržené trasy jsou většinou variantní – v délkách od 15 do 60 km – a vedou převážně po asfaltových silnicích.

Program

1.–2. den

Odjezd večer a noční přejezd do Itálie na pobřeží Tyrhénského moře poblíž městečka Cecina – ubytování, koupání, relaxace.

3. den

Massa Marittima – perla románské architektury; půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci Marsiliana (30 km), pro cyklistické nenasyty možnost dojezdu až do kempu (75 km).

4. den

Volterra – jedno z nejstarších center etruské civilizace: prohlídka města a návštěva alabastrové dílny; dále na kole krásnou toskánskou krajinou do San Gimignana– středověkého města na kopci mezi olivovníky a vinicemi, za odměnu vyhlášená zmrzlina oceněná mnoha cenami (35–42 km / kopcovitější trasa).

5. den

Populonia – staré etruské město ze 7. století př. Kr. (etruské hrobky); cyklovýlet na poloostrově (asi 30 km), možnost dojezdu až do kempu (60 km), nebo fakultativní výlet na ostrov Elba– Napoleonova vila, koupání na poloostrově Enfola (15–20 km).

6. den

Den bez kol – celodenní výlet do Florencie : hlavní město Toskánska nás ohromí nebývalým množstvím uměleckých děl i architektonickými skvosty, jako je dechberoucí katedrála Duomo s baptisteriem – nejstarší stavbou ve Florencii, a Medicejská kaple s výzdobou od věhlasného umělce Michelangela Buonarroti.

7. den

Lucca – projížďka po hradbách a prohlídka města; cyklovýlet po cyklostezce podél řeky Serchio do Pisy  – Náměstí zázraků, šikmá věž, Baptisterium, Dóm (0–35 km).

8. den

Výlet na Monte Argentario– ostrov spojený s pevninou třemi kosami: přístav Porto Santo Stefano, na kole kopcovitější vyhlídkovou cestou do Porto Ercole – známé rybářské přístavy a letoviska (35 km), nebo variantní kratší nenáročné trasy (10–25 km), koupání na písečné kose.

9.–10. den

Rozloučení s mořem a individuální výlety v okolí – malebné toskánské vesničky Bolgheri, a Bibbona, bílá pláž v oblasti Ceciny (40–55 km); podvečerní odjezd, návrat následující den v dopoledních hodinách.

Podmínky

GALERIE: MOBILHOMY, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ