Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Bretaň na kole

Na skok do Normandie k Mont St. Michel
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročný

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v kempu – v mobilhomech, s polopenzí
  • Tajemnou krajinou keltských menhirů a křesťanských kalvárií
  • Divokým pobřežím Atlantiku až na „konec světa“
  • Kolem kaplí, kostelů a katedrál k Mont St. Michel (UNESCO)

Popis

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz, při poledním odpočinku se zastavíme na skrytých písečných plážích či v hospůdce s výhledem na bouřící oceán. Podíváme se do Paulem Gauguinem proslaveného městečka Pont-Aven a navštívíme kamenný zázrak Mont St. Michel. A při tom všem nezapomeneme ochutnávat místní lahůdky – palačinky, ústřice, bretaňské sušenky, cider i skvělé bílé víno muscadet. Variabilní cyklistický program – denní etapy možno prodloužit i zkrátit (za podpory autobusu) v rozmezí 35–70 km a přizpůsobit je chuti i povětrnostním podmínkám.

Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Na cestě tam si zpříjemníme dlouhý přesun noclehem v hotelu na periférii Remeše (se zajižďkou do města ale vzhledem k časovému dojezdu do hotelu a povinné pauze řidičů spíš nepočítejte).

Program

1.

Odjezd ráno (8–9h), večerní dojezd do hotelu v okolí Remeše – nocleh.

2.

Brzký ranní odjezd z hotelu, odpoledne příjezd do kempu nedaleko městečka Penmarch na pobřeží Sud Finistère.

3.

Cyklistika v okolí kempu - cyklistika na poloostrově Penmarch, nejvyšší maják v Bretani Eckmühl, nejstarší kalvárie u Notre Dame de Tronoen (50 km).

4.

Cyklistika za podpory autobusu do nejzápadnějšího bodu Francie - Pointe du Raz a mys Pointe du Van, zátoka utonulých Baie des Trépassés (60 km).

5.

Přesun autobusem přes Pleyben (prohlídka farního dvorce) do přírodního parku Armorique, na kole parkem přes nejvyšší horu parku Ménez-Hom (možnost výjezdu – 330 m. n. m.) do středověkého města Locronan (60 km).

6.

Největší menhirová pole v okolí Carnacu, Locmariaquer – pláže a ústřicové farmy, Erdeven (35–50 km).

7.–8.

Cyklistika v okolí kempu - Pont l’Abbé a muzeum kraje Bigouden (0–50 km), Quimper a v případě hezké a teplého počasí koupaní a odpočinek.

9.–10.

Po snídani autobusový přesun na severní pobřeží k opatství Mont-Saint-Michel (UNESCO), středověké město Dol-de-Bretagne, obrovský stojící menhir du Champs Dolent (9hodinová pauza pro řidiče, pro vás se zázemím kempu v Beauvoir do pozdních večerních hodin, cyklistika do 40 km); odjezd večer, návrat následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK