ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bretaň na kole v pohodě

To nejhezčí z Bretaně a Mont-Saint-Michel
dovolená na kole1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Tajemnou krajinou keltských menhirů a křesťanských kalvárií
  • Divokým pobřežím Atlantiku až na „konec světa“
  • Kolem kaplí, kostelů a katedrál k Mont-Saint-Michel 
  • Ubytování v kempu – v mobilhomech se snídaní

Popis

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz, při poledním odpočinku se zastavíme na skrytých písečných plážích či v hospůdce s výhledem na bouřící oceán. Podíváme se do Paulem Gauguinem proslaveného městečka Pont-Aven a navštívíme kamenný zázrak Mont-Saint-Michel . A při tom všem nezapomeneme ochutnávat místní lahůdky – palačinky, ústřice, bretaňské sušenky, cider i skvělé bílé víno muscadet. Variabilní cyklistický program – denní etapy možno prodloužit i zkrátit (za podpory autobusu) v rozmezí 35–70 km a přizpůsobit je chuti i povětrnostním podmínkám.

Program

1.–2. den

Odjezd vpodvečer, noční přejezd do Francie; odpoledne příjezd do kempu nedaleko městečka Penmarch na pobřeží Sud Finistère, ubytování a odpočinek, dle počasí koupání.

3. den

Cyklistika v okolí kempu – poloostrov Penmarch, nejvyšší maják v Bretani Eckmühl, nejstarší kalvárie u Notre Dame de Tronoën (25–50 km).

4. den

Cyklistika za podpory autobusu do nejzápadnějšího bodu Francie – Pointe du Raz a mys Pointe du Van, zátoka utonulých Baie des Trépassés (25–80 km).

5. den

Přesun autobusem přes Pleyben (prohlídka farního dvorce) do přírodního parku Armorique, na kole parkem přes nejvyšší horu parku Ménez-Hom (možnost výjezdu – 330 m. n. m.) do středověkého města Locronan (35–70 km).

6. den

Největší menhirová pole v okolí Carnacu, Locmariaquer – pláže a ústřicové farmy, Erdeven (35–50 km); cestou zpět prohlídka romantického Pont-Avenu, proslaveného Paulem Gauguinem.

7.–8. den

Cyklistika v okolí kempu – Pont l’Abbé a muzeum kraje Bigouden (0–50 km), Quimper a v případě hezkého počasí koupaní.

9.–10. den

Po snídani autobusový přesun na severní pobřeží k opatství Mont-Saint-Michel, středověké město Dol-de-Bretagne, obrovský stojící menhir du Champs Dolent (10–50 km); 9hodinová pauza pro řidiče, pro vás se zázemím kempu v Pontorsonu do pozdních večerních hodin; odjezd večer, návrat následující den ve večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK