ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Verdon na kole v pohodě

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 8. – 1. 9. 202410 dní11048401

varianta zájezdu s ubytováním v mobilhomu

23. 8. – 1. 9. 202410 dní11048403

varianta zájezdu s ubytováním ve vlastním stanu

30. 8. – 8. 9. 202410 dní11048404

varianta zájezdu s ubytováním ve vlastním stanu

30. 8. – 8. 9. 202410 dní11048402

varianta zájezdu s ubytováním v mobilhomu

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u jezera Sainte-Croix, každodenní výlety s podporou autobusu
  • Ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře
  • Velký kaňon Verdonu – jeden z nejhlubších v Evropě
  • Koupání v azurových jezerech a říčkách
  • Dovolenkový ráj v Saint-Tropez
  • Ubytování v kempu u jezera, v mobilhomech s polopenzí

Popis

Hluboké soutěsky kaňonu Verdonu a jezero Sainte-Croix s pohádkově tyrkysovou vodou lákají turisty, horolezce i milovníky vodních sportů a okolní zvlněná krajina protkaná množstvím cyklotras a přírodních i kulturních krás nabízí ráj pro vyznavače cykloturistiky.

Užijte si s námi provensálskou pohodičku v kempu u jezera, kde můžete jakýkoli den programu vyměnit za koupání či vodní radovánky na šlapadlech nebo kánoích, na nichž se můžete vypravit i do samotných soutěsek, anebo se zchladíte cestou v některé z bezpočtu okolních přehrad či říček! Poslední den zájezdu si budete moci vychutnat i moře, neboť jej strávíme v přímořském letovisku Saint-Tropez na Azurovém pobřeží!

Program

1.–2. den

Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do kempu na břehu jezera Sainte-Croix – odpočinek a koupání, na kole na pláže k Bauduen (6–8 km), případně kolem jezer Montpezat a Artignosc (33/40 km); ubytování.

3. den

Na kole kolem jezera Sainte-Croix a levandulových farem do horského městečka Moustiers-Sainte-Marie a zpět dolů k jezeru přes most nad kaňonem Verdonu (35 km) – možnost koupání, zapůjčení lodiček, výšlapu do kaňonu (+10 km) či dojezdu do kempu (+23 km).

4. den

Autobusem do Comps-sur-Artuby a odtud na kole po hraně Velkého kaňonu Verdonu (jeden z nejhlubších v Evropě) s impozantními výhledy a přes malebné Aiguines zpět do kempu k jezeru (43/57 km).

5. den

Na kole či autobusem do města lanýžů Aups – odtud na kole k vodopádu u Sillans-la-Cascade (možnost koupání) a dále přes vesnici keramiky Salernes k zámku v Entrecasteux a po cyklostezce po bývalé železnici do Lorgues (28–49 km); návrat autobusem.

6. den

Autobusem do Saint-André-les-Alpes a odtud na kole podél jezera Castillon přes Saint-Julien-du-Verdon (možnost koupání) do pohádkového Castellane s Notre Dame du Roc v horním údolí Verdonu (22/43 km).

7. den

Autobusem do Manosque na fakultativní prohlídku kosmetické manufaktury L’Occitane en Provence a poté do Valensole – odtud na kole přes stejnojmennou náhorní plošinu, přezdívanou pro levandulová a obilná pole "sýpka regionu", a dále k jezeru Esparron (27/49 km), příp. až do kempu (+30 km).

8. den

Nádherně zachovalý cisterciácký klášter Thoronet (z 12. stol., jeden ze 3 cisterciáckých klášterů v Provence) – odtud krajem vína a olivovníků kolem Château de Carcès (zřícenina hradu z 11. stol.) a podél řeky Caramy (možnost koupání) do Vins sur Caramy (22 km); příp. delší trasou přes Monfort sur Argens (+6 km) a na kole či autobusem do Cotignacu (+20 km) – skalní hrad a degustace vín ve sklípku.

9.–10. den

Ranní odjezd domů – cestou 9hodinová pauza v Saint-Tropez: individ. poznávací program, nebo na kole přes středověkou vesničku Gassin s panoramatickým výhledem na celý poloostrov, větrné mlýny Moulins de Paillas ze 16. stol., okouzlující vesnici Ramatuelle (hrob herce Gérarda Philipa), písečné pláže Pamplona Tahiti a záliv Saint-Tropez se slavnou četnickou stanicí (25–30 km); alter. jen k plážím a zpět (13–20 km); příjezd následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY