Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Baskicko a Biskajský záliv

Baskicko a Biskajský záliv

Baskicko se rozkládá na úpatí Pyrenejí při Biskajském zálivu. Zvlněná kopcovitá krajina dostává od Atlantiku dostatek srážek a působí po celý rok svěže a zeleně. Pobřeží je skalnaté, ale najdeme tu i řadu pláží vhodných ke koupání.

Gastronomie Baskicka

Baskická kuchyně se v mnohém podobá té pyrenejské. Typickým pokrmem je např. garube (garüb), hustá polévka z brambor, zelí a tuřínu s kouskem vepřového, husího nebo kachního masa či ovčí sýry tommes (tom). Existuje zde však i řada baskických specialit. Proslulá je kupříkladu omeleta pipérade (piperad) z rajčat, čili a bayonnské šunky nebo poulet basquaise (pule baskéz), kousek kuřete osmaženého na sádle a podušeného v rajčatové omáčce, s čili, cibulí a trochou bílého vína. Mezi mořské speciality pak bezesporu patří mladí úhoři známí jako piballes (pibal) či olihně txiperons dušené s cibulí, rajčaty, paprikami a česnekem.

Oblast Pyrenejí je jednou z mála ve Francii, kde se nepěstuje víno. V Baskicku najdeme celkem přijatelné Irouléguy (irulégy), ať už bílé, růžové nebo červené. Oblíbeným tvrdým alkoholem je pak likér Izzara žluté či zelené barvy. 

Zajímavá místa Baskicka a Biskajský záliv

Zajímavá místa Pyrenejí

Dovolená Baskicko a Biskajský záliv

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.