Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Baskicko a Biskajský záliv

Baskicko a Biskajský záliv

Baskicko se rozkládá na úpatí Pyrenejí při Biskajském zálivu. Zvlněná kopcovitá krajina dostává od Atlantiku dostatek srážek a působí po celý rok svěže a zeleně. Pobřeží je skalnaté, ale najdeme tu i řadu pláží vhodných ke koupání.

Gastronomie Baskicka

Baskická kuchyně se v mnohém podobá té pyrenejské. Typickým pokrmem je např. garube (garüb), hustá polévka z brambor, zelí a tuřínu s kouskem vepřového, husího nebo kachního masa či ovčí sýry tommes (tom). Existuje zde však i řada baskických specialit. Proslulá je kupříkladu omeleta pipérade (piperad) z rajčat, čili a bayonnské šunky nebo poulet basquaise (pule baskéz), kousek kuřete osmaženého na sádle a podušeného v rajčatové omáčce, s čili, cibulí a trochou bílého vína. Mezi mořské speciality pak bezesporu patří mladí úhoři známí jako piballes (pibal) či olihně txiperons dušené s cibulí, rajčaty, paprikami a česnekem.

Oblast Pyrenejí je jednou z mála ve Francii, kde se nepěstuje víno. V Baskicku najdeme celkem přijatelné Irouléguy (irulégy), ať už bílé, růžové nebo červené. Oblíbeným tvrdým alkoholem je pak likér Izzara žluté či zelené barvy. 

Zajímavá místa Baskicka a Biskajský záliv

Zajímavá místa Pyrenejí

Dovolená Baskicko a Biskajský záliv

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.