ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cyklotoulky Savojskem

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
1. 8. – 10. 8. 202410 dní11751402

Na co se můžete těšit?

  • Cyklostezky a cyklotrasy údolími Savojských Alp
  • Jedinečná kombinace přírodních i kulturních památek
  • Skvělá gastronomie a víno
  • Program v menší skupině – poloviční oproti jiným autobusovým cyklozájezdům
  • Ubytování v hotelech se snídaní

Popis

Na vrchol Mont Blancu se sice na kole nedostanete, zato můžete nejvyšší horu Evropy (4807 m), stejně jako majestátní masiv Monte Rosa, obdivovat z malebného okolí Savojských Alp, rozprostřeného kolem hranic Francie, Švýcarska a Itálie. A to zcela pohodově – po cyklostezkách a cyklotrasách vedoucích kolem Ženevského jezera, údolím švýcarské Rhôny a italské Aosty nebo národním parkem Gran Paradiso. Na silničkách či elektrokolech si ale můžete trasy i prodloužit a nasbírat pěknou řádku kilometrů nebo výškových metrů. Cyklistiku propojíme také s poznáváním přírodních i kulturních krás a kromě lahodných sýrových pokrmů ochutnáme vybraná švýcarská vína. Program zakončíme dle termínu buď v legendárním francouzském Chamonix, nebo pod vrcholem Matterhornu (4478 m) ve švýcarském Zermattu, kde budeme moci kolo vyměnit za některou z místních lanovek.

Program

1.–2. den

Odjezd ve večerních hodinách z Prahy, ráno příjezd k Ženevskému jezeru; na kole z centra "švýcarské riviéry", letoviska Vevey, kde se zrodila první mléčná čokoláda, kolem sochy Freddieho Mercuryho v Montreux a středověkého hradu Chillon, spjatého s básníkem G. G. Byronem, a údolím Rhôny do Bex (42 km); případně delší trasou se začátkem na předměstí Lausanne přes vinařskou oblast Lavaux s nejhezčími výhledy na Ženevské jezero a Francouzské Alpy (59 km); ubytování v hotelu.

3. den

Autobusem do lázeňského městečka Thonon-les-Bains a odtud na kole po jižním břehu jezera do Ženevy (54 km) – individuální prohlídka města (vodotrysk Jet d'Eau, románsko-gotická katedrála Sv. Petra a rodný dům J. J. Rousseaua); možnost vysazení již u ústí Rhôny v Bouveret (87 km), případně lze rovnou z hotelu na kole (110 km), návrat autobusem; alternativně horská etapa do sedel Col de Bretaye (1804 m) a Col de la Croix (1776 m) – kolem alpských jezer a skalních pyramid (60 km / ↑2130 m).

4. den

Autobusem do Martigny a odtud na kole údolím Rhôny do Sionu – s dominantami hradů Valère a Tourbillon – a dále k největšímu podzemnímu jezeru v Evropě Lac St-Léonard – fakultativní plavba po jezeře na lodičkách (35 km); možnost trasy z hotelu (55 km), případně prodloužení přes město Sierre (78 km); přes Velký Svatobernardský průsmyk se poté přesuneme autobusem do italské Aosty, kde se ubytujeme na 5 dnů.

5. den

Odpočinkový den: prohlídka Aosty – mnoho památek z římské doby (městské hradby, divadlo, Augustův triumfální oblouk) i z dalších období (20 km); fakultativně možnost využití hotelového wellness (finská sauna, parní lázeň, solná komora, venkovní vířivka, masáže – vše za příplatek).

6. den

Autobusem do nejstaršího italského národního parku Gran Paradiso (kamzíci, kozorozi horští, orli, svišti aj.), pěšky k překrásným vodopádům Lillaz a na kole údolím řeky Grand Eyvia zpět do Aosty (35 km); možnost prodloužení národním parkem ke kapli Panny Marie Sněžné (45 km), případně přes hrady Saint-Pierre a Sarre (53 km) či botanickou zahradu ve Valnontey (59 km).

7. den

Autobusem ke gotické pevnosti Verrès, jež střeží vstup do údolí Aosty; odtud na kole údolím řeky Dora Baltea k hradu Fénis se zachovalými freskami a zbrojnicí (35 km); návrat autobusem nebo na kole po cyklostezce podél řeky (49 km); možnost prodloužení k pevnosti Bard na začátku výletu (63 km).

8. den

Autobusem do horského městečka Valgrisenche a na kole podél řeky Dora di Valgrisenche s možností individuální ochutnávky "pekelného vína" v Arvier zpět do hotelu (35 km); možnost prodloužení kolem jezera Lago di Beauregard a k hradu Introd (52 km) či k Domu Jana Pavla II. (63 km).

9.–10. den

Přesun autobusem do švýcarského Zermattu (26. 7. – 4. 8. 2024) nebo francouzského Chamonix (2. – 11. 8. 2024), během 9hodinové pauzy pro řidiče cyklistika v okolí nebo fakultativní vyjížďka lanovkou, večer vyzvednutí turistické skupiny a odjezd do Prahy, návrat následující den dopoledne.

  • Do Zermattu na kole či vláčkem údolím řeky Matter Vispa z Täsch (15 km) s možností následného sjezdu do města Visp v údolí Rhôny (44 km) nebo fakultativní vyjížďka lanovkou na Malý Matterhorn (nejvyšší vyhlídka v Evropě, 3883 m).
  • V Chamonix možnost vyjížďky lanovkou a výtahem na Aiguille du Midi (Polední vrchol, 3842 m) či výlet vláčkem a lanovkou k ledovci a ledovcové jeskyni Mer de Glace; cyklisté autobusem do Passy, odtud na kole údolím řeky L'Arve do Chamonix (30 km) s možností prodloužení přes lázeňské městečko Saint-Gervais-les-Bains (40 km) nebo Sallanches (52 km).

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK